Zespół

Aleksandra Cholewa

Pani Cholewa w ramach swojego bogatego doświadczenia pracowała zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, łącząc swoją wiedzę ekspercką w dziedzinie metali i wydobycia z doświadczeniem w kwestii polityki zagranicznej, stosunków międzynarodowych, jak i również szerszej analizy geostrategicznej i społecznych trendów

Posiadając doskonałe doświadczenie w zarządzaniu projektami przemysłowymi oraz nadzorowaniu prac poszukiwawczych i wydobywczych, jest odpowiedzialna za zarządzanie i koordynację międzynarodowych projektów Luma Group realizowanych w Europie Środkowej i Wschodniej, jak również w Afryce.
Aleksandra posiada ogromne doświadczenie w sektorze wydobywczym, szczególnie w obszarze maszyn i urządzeń dla górnictwa oraz w zastosowaniu nowoczesnych materiałów wybuchowych w górnictwie. Jest aktywna w sektorze górniczym już od ponad 10 lat, a swoje doświadczenie zdobyła pracując dla wiodących spółek wydobywczych skupiających się na miedzi oraz węglu kamiennym. Uprzednio zaangażowana w dyplomację, pani Cholewa odpowiada za komunikację z przedstawicielami UE w materii europejskiej polityki surowcowej oraz z przedstawicielami różnorakich instytucji rządowych. Jest uczestnikiem unijnych misji gospodarczych, a jako aktywny członek International Women in Mining udziela się w kilku globalnych inicjatywach wydobywczych. Jej kluczowe doświadczenie i wiedza o przemyśle wnoszą bezcenny wkład w funkcjonowanie Luma Group.